Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Show sidebar
Close

Stacje dozowania polielektrolitu

Dwupiętrowe stacje dozowania polielektrolitu wykonane jest ze stali kwasoodpornej 316L z wykorzystaniem podzespołów wiodących producentów. Urządzenie służy do precyzyjnego napełniania komory zarobowej wodą i polielektrolitem w proszku oraz idealnego rozpuszczenia i wymieszania składników. Stacja pracuje w trybie automatycznym, powodując ciągły cykl pracy przygotowania i podawania polielektrolitu. Na I piętrze zamontowane jest mieszadło z silnikiem, następnie zamontowany jest zasobnik polielektrolitu ze ślimakową roztwarzarką i ze stożkowym lejkiem zasypowym służącym do nawilżenia polielektrolitu. Na tym piętrze zamontowane są dwa elektrozawory służące do automatycznego podawania wody. Na dolnej części I piętra zamontowany jest przetwornik ciśnienia, służący do precyzyjnego napełniania wody i polielektrolitu w komorze roboczej I piętra automatycznej stacji chemii. W zbiorniku znajdującym się pod I piętrem zamontowane jest mieszadło z silnikiem SIEMENSA zawór klapowy elektryczny Ø 70 GEORGA FISHERA , lanca ssąca pompy dozującej flokulant i przetwornik ciśnieniowy CERABAR służący do sygnalizacji minimum/maximum. Wydajność automatycznej stacji piętrowej: 0,5 - 1,5 m3/h
Close

Zbiornik poflotacyjny

Zbiornik poflotacyjny wyposażony w mieszadła łopatkowe, które pracują w trybie automatycznym, zapobiegając zastygnięciu osadu. Wykonany ze stali kwasoodpornej lub tworzywa sztucznego. Jego pojemność zależy między innymi od wydajności podczyszczalni, wielkości pomieszczenia oraz konieczności jego opróżniania.

Zalety:

  • łatwy dostęp do części mechanicznych
  • prosta obsługa
  • wykonanie z materiałów chemicznie odpornych lub ze stali kwasoodpornej
Close

Flokulator rurowy

Konstrukcja flokulatora zapewnia dostatecznie długi czas mieszania ścieków oraz zapewnia optymalne warunki tworzenia dużych flokuł, bez potrzeby mieszania mechanicznego. Wyposażenie flokulatora:
  • przepływomierz
  • automatyczna zasuwa do regulacji przepływu chemii
  • króćce do dozowania reagentów chemicznych
  • odpowiednie czujniki do kontrolowania zachodzących procesów
Zalety:
  • konstrukcja umożliwiająca przyspieszenie przepływu ścieków
  • wykonanie z materiałów odpornych na agresywne ścieki i środki chemiczne
Close

Flotator

Flotator składa się ze zbiornika w którym odbywa się proces flotacji, na dnie którego znajdują się dyfuzory drobnopęcherzykowe, oraz z systemu zbierania piany. Dobrze skonstruowany i wykonany flotator umożliwia uzyskanie lepszych parametrów technologicznych, czyli oszczędności na chemikaliach dozowanych w procesie oczyszczania. To nowoczesne urządzenie jest również opomiarowane, umożliwiając jego integrację z systemami przesyłu danych .

Chemiczne oczyszczanie ścieków stosuje się głównie przy ściekach przemysłowych, które zawierają metale ciężkie oraz chemiczne związki organiczne.